• Female Apicenter Cyprus RoJel Apicenter Cyprus Girl
  • Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus
  • Girl Apicenter Cyprus RoJel Apicenter Cyprus Male
  • Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus
Увійти Зареєструватися

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Отримання маточного молочка.
Біологічною основою технології виробництва маточного молочка є властивість бджолиної сім'ї при відборі або ізоляції матки вирощувати нових маток з молодих личинок робочих бджіл. При цьому бджоли перебудовують комірки в маточники і рясно забезпечують їх молочком протягом всієї личинкової стадії. Маточне молочко отримують, перериваючи вирощування 4-добових личинок і відбираючи з відбудованих маточників корм, що продукується робочими бджолами. Найбільш сприятливим періодом сезону для отримання маточного молочка є кінець весни і початок літа - період інтенсивного розвитку сімей.
Технологія отримання маточного молочка складається з таких операцій:
- Підготовка штучних мисочок з воску і щеплення личинок для вирощування в них маток;
- Підготовка і використання сімей-виховательок;
- Регулярний відбір рамок з маточниками і постановка нових щеплених личинок в сім'ї-виховательки;
- Збір маточного молочка в спеціальний посуд і підготовка його до зберігання.
Личинок для вирощування маток прищеплюють в штучні мисочки, прикріплені до планок прищепних рамок, що представляють собою звичайну гніздову рамку, в середині якої закріплені 4-5 горизонтальних планок (ширина 25мм). Їх число і розташування відносно один одного залежать від застосовуваного типу рамки. Відстань між сусідніми рейками - 50-70 мм (для забезпечення нормальної відбудови маточників). Прищепні планки для зручності перенесення личинок і відбору молочка скріплюють з бічними рейками рамок так, щоб їх можна було обертати або знімати. Використовують спеціальні прищепні рамки, виготовлені з вузьких планок (ширина 10мм). Така ширина цілком достатня для закріплення мисочок і не заважає бджолам при догляді за матковими личинками.
Маточне молочко утворюється у бджіл з 4 - 6-го дня їхнього життя. Приблизно з цього віку робоча бджола починає поїдати пергу, багату білками, жирами і вітамінами. Від такого корму її глоткові залози сильно розвиваються і починають виробляти молочко, яке стікає по трубці в глотку, а потім у хоботок. З хоботка бджола кладе молочко личинкам в осередку і маточники або годує ним матку. У кожному маточнику знаходиться 150-250 мг молочка, в осередках робочих бджіл його буває набагато менше. Виділяють бджоли маточне молочко до 12 -15-денного віку.
Для виконання робіт по збору маточного молочка, в чистій кімнаті пасічного будиночка або в кочовий будці обладнується невелика лабораторія. Стіни білять або обклеюють шпалерами світлого кольору, підлогу фарбують. На вікна вішають марлю, щоб попередити потрапляння на маточне молочко прямих сонячних променів, що негативно впливають на його біологічну активність. Кімната повинна бути світлою, щоб лаборант легко міг виконувати роботи по щепленню личинок. Температура повітря в кімнаті повинна становити 25 ° С, а вологість - не нижче 90%. Для підвищення вологості кип'ятять у відкритому посуді воду або розбризкують її по підлозі. У зручному місці ставлять столик і кілька низеньких стільців, а біля стіни - холодильник і шафа для складання інструментів і матеріалів. У польових умовах для тимчасового зберігання продукції використовуються сумки-холодильники або термоси з льодом.
Для збору, тривалого зберігання і доставки маточного молочка рекомендується використовувати банки з темного скла, заповнюючи їх доверху з метою зменшити контакт з повітрям. До заповнення маточним молочком їх зберігають у холодильнику при температурі не вище 0С. Наповнення баночки маточним молочком не повинно тривати більше однієї години. Заповнені молочком банки закупорюють кришками, попередньо обробленими розтопленим воском і продезінфіковані спиртом. Зібране маточне молочко треба якомога швидше прибрати в холодильник. При температурі 0 + 5 ° маточне молочко зберігається до року.
Read 616 times