• Female Apicenter Cyprus RoJel Apicenter Cyprus Girl
  • Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus
  • Girl Apicenter Cyprus RoJel Apicenter Cyprus Male
  • Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus Apicenter Cyprus
Увійти Зареєструватися

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Склад маточного молочка
Склад маточного молочка дуже складний і не до кінця досліджений. За хімічним складом воно являє собою поєднання різних компонентів, що знаходяться у співвідношеннях, відповідних фізіологічним потребам живого організму. Склад цього Апіпродукту вивчений всього на 87%. Свіже, нативне молочко являє собою сметанообразную масу, непрозору, молочно-білого або слабо-кремового кольору, за смаком трохи кислувате з пекучим присмаком.
Свіжеотриманне маточне молочко являє собою непрозору масу сметаноподібної консистенції, молочно-білого (до слабо-кремового) кольору, за смаком кислувате, з пекучим присмаком і специфічним приємним запахом. Хімічний склад маточного молочка складний і непостійний. Він залежить від віку личинок, сезону збору, умов зберігання і т. д. У нативному маточному молочці міститься 60- 70% води, 30-40% сухої речовини, в якому найбільше білків - 10-52%, також багато вуглеводів (12 -40%) і ліпідів (2-10%). Крім того, в значній кількості містяться вільні органічні амінокислоти (7-32%), а також мінеральні речовини (до 2%). Інші компоненти (до 16%) досі неідентифікований.
Білки які містяться в маточному молочці це альбуміни і глобуліни. При цьому відношення альбумінів до глобулінів становить 2: 1. Ферменти представлені в незначній кількості. З амінокислот в маточному молочці виявлео 22, причому із загальної кількості незамінні досягають 11. Дуже багатий вміст проліну і оксипроліну - їх кількість іноді може досягати 80% суми всіх амінокислот. З вуглеводів маточного молочка основну частину складають глюкоза і фруктоза. Менше сахарози і інших сахаров - рибози, мальтози, трегалози і т. д.
Ліпіди і органічні кислоти молочка - це до трьох відсотків стеарини, менше одного відсотка гліцерин, а також фосфоліпіди, віск і жирні кислоти (90% з жирних кислот становить 10-гідрооксі-2-деценовой кислота). Раніше ця кислота в природних речовинах була невідома. Її специфічність, що відображає дуже рідкісну форму для природних засобів, служить одним з основних критеріїв дійсності маточного молочка бджіл.
Набір мінеральних речовин маточного молочка дуже широкий і мінливий, що пояснюється екологічними варіантами його утворення у бджіл, що мешкають в різних геоботанічних зонах. Однак майже завжди зустрічаються фосфор, натрій, калій, кальцій, марганець, залізо, мідь, цинк, а також мікроелементи - всього 110 з'єднань і зольних елементів, характерних для тваринного організму.
Вітамінів в маточному молочці в порівнянні з іншими природними продуктами мало. В основному вони представлені водорозчинними вітамінами групи В. Щодо багато пантотенової кислоти - до 200 мкг на 1 г продукту. З інших речовин слід відзначити постійну присутність в молочку ацетилхоліну (до 1% сухої речовини). Виявлена аденозин-тріфосфорной кислота, а також аденозинові, гуанозінових і цитидинові моно- і дифосфати. Можливо присутність нуклеїнових кислот ДНК і РНК. Специфічним для молочка є присутність у ньому біоптеріну і неоптерину.
Read 494 times